Job Openings Backend Developer (Python)

About the job Backend Developer (Python)

O roli:

Nasz klient, startup z siedzibą w Niemczech, specjalizujący się w syntezatorach dla świata wizualnego, poszukuje doświadczonego który podejmie wiodącą rolę w optymalizacji procesów backendowych i poprawie wydajności oraz efektywności platformy.

Ta pozycja doskonale nadaje się dla osób, które dobrze czują się w dynamicznym środowisku i chcą znacząco wpłynąć na świat tworzenia treści opartych na sztucznej inteligencji.

Obowiązki:

  • Optymalizacja i utrzymanie systemów backendowych opartych na Pythonie dla maksymalnej wydajności, niezawodności i stabilności w środowisku produkcyjnym.
  • Zarządzanie i optymalizacja zasobami chmury AWS, w tym instancjami GPU, dla efektywności kosztowej i skalowalności, zapewniając wysoką dostępność naszych usług.
  • Współpraca z zespołem developerskim w celu wzmocnienia możliwości platformy i płynnej integracji nowych funkcji.
  • Monitorowanie wydajności systemu, rozwiązywanie problemów i wdrażanie rozwiązań w celu poprawy stabilności infrastruktury i aplikacji.

Wymagania:

  • min. 4 letnie udokumentowane doświadczenie w programowaniu w Pythonie, ze szczególnym uwzględnieniem najlepszych praktyk i wzorców projektowych.
  • Język angielski min. C1 w mowie i piśmie
  • Solidne doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą chmurową, w szczególności z AWS, w tym ekspertyza w usługach takich jak EC2, S3, RDS oraz Lambda (opcjonalnie).
  • Doświadczenie w narzędziach i praktykach DevOps.
  • Znajomość narzędzi monitorujących (np. Prometheus, Grafana) oraz umiejętność analizy wydajności i niezawodności systemu.
  • Doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów, z aktywnym podejściem do identyfikowania i rozwiązywania problemów.
  • Silne umiejętności komunikacyjne i zdolność do efektywnej pracy w zespole zdalnym.
  • Doświadczenie w modelach dyfuzji, takich jak Stable Diffusion, oraz znajomość AI będzie traktowane jako dodatkowy atut.