Job Openings BI Specialist

About the job BI Specialist

Human Power е компания, която предоставя консултация и подбор на кадри за най-добрите компании в България.

Отговорности:

  • Създаване и модификация на SQL заявки по искане на клиента;
  • Създаване и модификация на справки в BI продукт Qlik sense или MS SQL Server Reporting Services;
  • Импорт и експорт на данни, включително csv и xml формати;
  • Анализи и/или специални доклади въз основа на съхраняваните данни;
  • изпълнение на функции на DBA за приложения: планиране и изпълнение на промени в схемата на базата данни, анализиране на bottlenecks;
  • Предотвратяване прекъсвания, подобряване работата на сървъра (базата данни), поддръжка и възстановяване на бази данни;
  • Разработване на заявки, процедури, ETL, тестване, преглед на кодове, оптимизации и настройка на индекси.

Изисквания:

  • Познания за Qlik sense и/или MS SQL (създаване на справки и модели на данни);
  • Ще се счита за предимство, предходен опит със SSRS (MS SQL Server Reporting Services) и MS SQL Server Security;
  • Ще се счита за предимство, познания за архивиране/възстановяване на бази данни;
  • Ще се счита за предимство, умения за настройки на производителността като настройка на сървъра и настройка на създадените заявки;
  • Създаване на индекси;
  • Познаване на концепциите на хранилищата на данни;
  • OLAP (Online Analytical Processing);
  • OLTP (Online transaction processing);
  • SSAS (MS SQL Server Analysis Services);
  • Опит в Microsoft Power BI, Qlik sense е предимство, както и познания на програмен език Phyton, C++/C#, Java, Java script или PHP.

Компанията предлага:

  • Мотивиращо възнаграждение + 80 лв. ваучери за храна + карта за отстъпка при пазаруване в нашия магазин, както и за нашите ресторанти и боулинг зали;
  • Карта за верига фитнеси ФЛАЙС на преференциална цена;
  • Ваучери за празници;
  • 20 дни платен годишен отпуск;
  • 1 ден допълнителен отпуск за твоите лични моменти;
  • Въвеждащо обучение и всекидневна подкрепа;
  • Възможност за кариерно развитие;
  • Сплотен, динамичен и отговорен екип;
  • Работа в сигурна и бързо развиваща се компания със стабилни позиции на българския пазар;

Ако позицията Ви е заинтригувала, моля, изпратете Ваша актуална автобиография.

Телефон за връзка: 0877 339 331.

Human Power притежава безсрочен лиценз от Националната Агенция по Заетостта с 3084 за предоставяне на услуги в областта на Човешките Ресурси