Job Openings Oπτομέτρης / Optometrist / Thessaloniki

About the job Oπτομέτρης / Optometrist / Thessaloniki

Η Maritime & Healthcare Group, κορυφαίο πρακτορείο ιατρική πρόσληψης, αναζητά για λογαριασμό εκλεκτού πελάτης της στην πόλη της Θεσσαλονίκης, οπτομέτρη.

Ως Οπτομέτρης, θα έχετε τον κεντρικό ρόλο στην παροχή υπηρεσιών υγείας των ματιών υψηλής ποιότητας στους πελάτες μας στη Θεσσαλονίκη. Συνεργαζόμενοι στενά με την ομάδα υγείας μας, θα διασφαλίσετε την παροχή εξαιρετικής φροντίδας της όρασης και οπτικών υπηρεσιών.

Πληροφορίες και καθήκοντα για τη θέση:

  • Υποστήριξη ιατρείων & ιατρικών πράξεων
  • Λήψη ιστορικού και προετοιμασία ασθενών
  • Υποκειμενική διάθλαση & διαθλαστικός έλεγχος
  • Οπτομετρικός έλεγχος
  • Σκιασκοπία
  • Χειρισμός διαγνωστικών & απεικονιστικών συστημάτων
  • Ενημέρωση ασθενών για ενδοφθάλμιους φακούς (ενδοφακούς) σε επεμβάσεις χειρουργικής αφαίρεσης καταρράκτη
  • Ενημέρωση ασθενών για επεμβατικές τεχνικές σε προεγχειρητικό επίπεδο

Επιθυμητά προσόντα:

  • Τεχνογνωσία οπτικού ή οπτομέτρη
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Ομαδικότητα και συνέπεια
  • Ευελιξία & αποτελεσματικότητα
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο
  • Έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση ή προηγούμενη επαφή με οφθαλμολογικό εξοπλισμό ή ιατρικά όργανα θα ληφθούν υπόψη

Παροχές:

  • Σταθερή μισθοδοσία - ασφάλιση
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Σοβαρές προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν το βιογραφικό τους, τη συνοδευτική επιστολή και τις σχετικές πιστοποιήσεις τους.

Σημείωση: Η παρεχόμενη περιγραφή θέσης αποτελεί γενική περιγραφή των ευθυνών και των προσόντων που απαιτούνται για τη θέση. Επιπλέον καθήκοντα μπορεί να ανατεθούν ανάλογα με τις ανάγκες του εργοδότη και του ιατρικού κέντρου.

ENGLISH:

We are currently recruiting a dedicated Optometrist to join our client's team in Thessaloniki, Greece.

As an Optometrist, you will play a pivotal role in delivering high-quality eye care services to our clients in Thessaloniki. Working in collaboration with our healthcare team, you will ensure the provision of exceptional vision care and optical services.

Key Responsibilities:

  • Support for clinics and medical procedures
  • Patient history taking and preparation
  • Subjective refraction and refractive examination
  • Optometric examination
  • Skiascopy
  • Handling of diagnostic and imaging systems

Qualifications:

  • Graduate of Optometry school
  • Excellent knowledge of English
  • Excellent computer skills
  • Team spirit and consistency
  • Flexibility and efficiency
  • High sense of responsibility
  • Ability to work on a rotating schedule

*Years of experience in a similar position and experience with ophthalmic equipment or medical instruments will be seriously considered.

Benefits:

  • Competitive salary and insurance
  • Continuous training
  • Pleasant and creative working environment
  • Serious career advancement prospects
  • Competitive compensation package

How to Apply: Interested candidates are invited to submit their resume, cover letter, and relevant certifications.

Maritime and Healthcare Group, as an equal-opportunity employer, encourages candidates from diverse backgrounds to apply.

Note: The job description provided is a general outline of the responsibilities and qualifications required for the position. Additional duties may be assigned based on the needs of the employer and the healthcare facility.