Job Openings Lifeguards

About the job Lifeguards

Seasonal Employment

This position is strictly for Cyprus and European Citizens, or with Work Permit!!

Tίτλος εργασίας: Ειδικός Υδατικής Ασφάλειας (Ναυαγοσώστης) σε Πισίνα Ξενοδοχείου

Είστε λάτρης του νερού με πάθος για την ασφάλεια και μεράκι για την εξυπηρέτηση πελατών; Γίνε μέλος της δυναμικής μας ομάδας ως Ειδικός Υδάτινης Ασφάλειας! Αναζητούμε άτομα που μπορούν να μετατρέψουν την πισίνα σε καταφύγιο διασκέδασης, διασφαλίζοντας την ευημερία όλων σε μια απίστευτα καλή ατμόσφαιρα.

Αρμοδιότητες:

  • Συνεχή επιτήρηση της καθορισμένης περιοχής για να εξασφαλίσετε την ασφάλεια όλων των ατόμων μέσα και γύρω από το νερό.
  • Σαρώστε με βλέμμα αετού το νερό και τις γύρω περιοχές τακτικά και προσεκτικά για να εντοπίσετε πιθανούς κινδύνους και μη ασφαλείς συμπεριφορές.
  • Επιβολή κανόνων και κανονισμών ασφαλείας για την πρόληψη ατυχημάτων και την προώθηση ενός ασφαλούς υδάτινου περιβάλλοντος.
  • Εκπαιδεύστε τους θαμώνες σχετικά με την ασφάλεια του νερού και προσφέρετε καθοδήγηση σχετικά με τη σωστή συμπεριφορά μέσα και γύρω από το νερό.
  • Ενεργήστε άμεσα και κατάλληλα σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, όπως η διάσωση κολυμβητών που βρίσκονται σε κίνδυνο, η παροχή πρώτων βοηθειών και η εκτέλεση ΚΑΡΠΑ.
  • Χρησιμοποιήστε εξοπλισμό διάσωσης, όπως σωσίβια ή σωλήνες διάσωσης, όπως χρειάζεται.

Προσόντα:

  • Ενθουσιώδες πνεύμα με αγάπη για το νερό και την ασφάλεια.
  • Οι πιστοποιήσεις Lifeguard, CPR και Πρώτων Βοηθειών θα ανοίξουν την πόρτα της πρόσληψης σας. (Παρέχεται εκπαίδευση σε περίπτωση που δεν έχετε πιστοποίηση)
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες με ικανότητα μετατροπής των κανόνων ασφαλείας σε συναρπαστικές ιστορίες νερού.

Job Title: Aquatic Safety Specialist (Lifeguard)

Are you a water enthusiast with a passion for safety and a flair for customer service? Join our dynamic team as an Aquatic Safety Specialist! We're looking for individuals who can turn the poolside into a haven of fun, ensuring everyone's well-being in a splashingly good atmosphere.

Responsibilities:

  • Maintain constant surveillance of the assigned area to ensure the safety of all individuals in and around the water.
  • Scan the water and surrounding areas regularly and attentively to identify potential hazards and unsafe behaviors.
  • Enforce safety rules and regulations to prevent accidents and promote a safe aquatic environment.
  • Educate patrons about water safety and provide guidance on proper behavior in and around the water.
  • Act immediately and appropriately in emergency situations, such as rescuing swimmers in distress, administering first aid, and performing CPR.
  • Utilize rescue equipment, such as lifebuoys or rescue tubes, as needed.

6 DAYS PER WEEK ,

  • ATTRACTIVE RENUMERATION PACKAGE  1000-1100
  • PAID ANNUAL LEAVE (2 DAYS PER MONTH), STATUTORY SICK PAY, OVER TIME PAID IN LIEU,
  • VALUE ADDED BENEFITS:

TRAINING OFFERED, FREE LUNCH, UNIFORM PROVIDED, FREE BUS PASS FOR LOCAL AREA, FREE ENTRY TO GLF OWNED FACILITIES PLUS OTHER LOCAL COMPANIES,